K&Z na świecie

  - Uszczelki typu G-ST

  - Uszczelki typu G-ST-P/S

  - Uszczelki typu G-ST-P/K

  - Uszczelki typu G-ST-P/KN

  - Uszczelki typu G-ST-P/ISO

  - Uszczelki typu TEFMET

  - Pierścienie klinowe

  - Łańcuchy uszczelniające

  - Uszczelki typu G-ST-P/OE

  - Uszczelki typu GOS

  - Płozy

  - Manszety

  - Uszczelki z płyt
Zestaw uszczelniający-ochrony umożliwiający bezpośrednie połączenie kołnierzy wykonanych z różnych gatunków stali – nierdzewnej i węglowej bez problemu korozji. W skład zestawu wchodzi pierścień nośny z laminowanego włókna szklanego, silikonowa warga uszczelniająca oraz podkładki i wąż ochronny z włókna szklanego. Wszystkie elementy zestawu cechują się niskim współczynnikiem przewodności, dzięki czemu izolują połączenie kołnierzy wykonanych z materiałów o różnym potencjale elektrycznym i w konsekwencji zabezpieczają je przed korozją.
Stosowanie G-ST-P/ISO stanowi także relatywnie tanią, wyjątkowo prostą i skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem prądów błądzących. Prąd trakcyjny zamykający się nie przez tory, ale przez ziemię w praktyce wraca do podstacji podziemnymi instalacjami jak rurociągi czy kable. Z uwagi na to że prądy błądzące mogą osiągać natężenie nawet kilkuset amper, w miejscach narażonych na ich występowanie, zjawisko korozji przebiega bardzo szybko. Powoduje to groźne w skutkach uszkodzenia uzbrojenia podziemnego w miejscach trudnych do przewidzenia i zlokalizowania.
Ponieważ G-ST-P/ISO skutecznie izoluje poszczególne fragmenty rurociągu uniemożliwiając przepływ prądów błądzących, korozja powodowana tymi prądami jest wykluczona.

Sprawdź dostępne surowce>>